10 najlepszych zdrowych alternatyw dla masła w chlebie

12 grudnia 2021 Dieta

Kto nie uwielbia chrupiącego, maślanego tosta z filiżanką gorącej herbaty lub kawy? Wgryzanie się w maślany kawałek chleba to najlepsze uczucie na całym świecie. Jednak poczucie winy lub stres tuż po zjedzeniu tej jednej łyżki masła jest równie nieprzyjemne.

My, Hindusi, kochamy nasze ghee i masło. Nasze życie jest po prostu niekompletne bez tych nasyconych tłuszczów. Choć są to najlepsze rzeczy, jakie można mieć, wiążą się z wieloma zagrożeniami dla zdrowia. Nie martw się, nie prosimy cię, abyś zrezygnował z masła desi. Ale świadomość tego, co jesz i ile jesz, jest również niezwykle ważna.

Masło zawiera dużo cholesterolu, tłuszczów nasyconych i kalorii. Kilka chwil przyjemności może szybko zamienić się w koszmar na całe życie, jeśli będziesz regularnie spożywać masło. Tłuszcze nasycone obecne w maśle mogą zablokować tętnice i zwiększyć szanse na zawał serca.

Co w takim razie należy zrobić? Całkowicie przestać jeść masło? Cóż, wszystko w nadmiarze jest szkodliwe dla zdrowia. Więc oddawanie się swoim ulubionym przysmakom raz na jakiś czas jest w porządku. Ale wiesz, co jest jeszcze lepsze? Znalezienie zdrowych alternatyw dla swoich ulubionych potraw Tak, zgadzamy się, że masło to masło i nic nie może się równać z jego rozpływającym się w ustach smakiem.

Możesz jednak znaleźć lepsze i zdrowsze alternatywy dla masła na chlebie, które spełnią Twoje zachcianki i przyniosą korzyści Twojemu zdrowiu.

Te alternatywy dla masła są łatwo dostępne, super smaczne i bardzo zdrowe. Odrobina wysiłku teraz może uchronić Cię przed różnymi problemami zdrowotnymi w przyszłości. Jeśli jednak jesteś całkowicie zdrowy i sprawny fizycznie i uważasz, że dopuszczalne jest codzienne spożywanie masła, niestety, jesteś w błędzie. Nasze codzienne nawyki są tym, co tworzy naszą przyszłość. To, co jesz teraz, zadecyduje o Twoim zdrowiu w przyszłości. Wybieraj więc mądrze!

Aby ułatwić Ci zadanie, mamy dla Ciebie listę zdrowych alternatyw, których możesz użyć zamiast masła. Obiecujemy, że pokochasz je bardziej niż zwykłe masło.

10 najlepszych alternatyw dla masła w chlebie

Jedna łyżka masła ma 104 kalorie, które mogą dodać kilka dodatkowych centymetrów do Twojej talii. Te alternatywy są nie tylko zdrowe, ale również super smaczne do jedzenia.

1. Masło orzechowe

1 łyżka stołowa masła orzechowego ma 95 kalorii. Stary jest naprawdę złoto, jeśli chodzi o masło orzechowe i tosty kombinacji. Możesz zdecydować się na organiczne masło orzechowe, które zawiera mniej dodatku cukru i mniej konserwantów.

2. Mint Chutney

Żadna kanapka desi nie jest kompletna bez tego pożywnego smarowidła. Jedna łyżka stołowa miętowego chutney ma siedem kalorii. Możesz go szybko przyrządzić w domu. Aby uczynić go smaczniejszym, możesz dodać do niego liście kolendry, limonki lub miąższ tamaryndowca.

3. Masło migdałowe

1 łyżka stołowa masła migdałowego ma 88 kalorii. Więc traktować siebie z jednym szczęśliwy łyżkę tego masła orzechowego.

4. Tomato Chutney

1 łyżka stołowa pomidorowego chutney ma 8 kalorii. Pikantny i smaczny, właśnie to, czego potrzebujesz na toście.

5. Guacamole

1 łyżka stołowa guacamole ma 19 kalorii. Jest bogate w błonnik, witaminę K i potas.

6. Hung Curd

1 łyżka stołowa hung curd zawiera 19 kalorii. Ma kremową konsystencję, jest pełen protein i ma bardzo mało kalorii. Dodaj trochę zmiażdżonego czosnku, ziół i oliwy z oliwek, aby uzyskać dobrą zawartość tłuszczu.

7. Hummus

1 łyżka stołowa hummusu ma 25 kalorii. Hummus to coś więcej niż tylko dip. Użyj go jako smarowidła na tosty.

8. Garlic Chutney

1 łyżka stołowa czosnkowego chutney ma 16 kalorii. Dodaj pikantnego czosnkowego smarowidła do swojego tosta.

9. Niskotłuszczowy ser

1 łyżka stołowa niskotłuszczowego sera zawiera 48 kalorii. Więc powiedz ser do tej kombinacji.

10. Pesto

1 łyżka stołowa pesto ma 70 kalorii. Jeśli jesteś fanem bazylii i czosnku, to może to być idealna alternatywa dla Ciebie.

Podsumowanie

Żyjemy w niezdrowym i zanieczyszczonym świecie. Zwłaszcza w obliczu pandemii i scenariuszy pracy w domu, siedzący tryb życia stał się niezwykle powszechny. Siedzimy w jednym miejscu przez wiele godzin, uczestnicząc w spotkaniach online, dzwoniąc i pracując non-stop. To nie jest sposób funkcjonowania ludzkiego organizmu. Potrzebujemy aktywnego stylu życia, aby utrzymać zdrowe ciało i wspierać wszystkie jego funkcje. Wyobraź sobie codzienne spożywanie masła, kiedy wiesz, że nie spalisz go ćwicząc lub spacerując. To masło pozostanie w Twoim ciele, zablokuje tętnice i sprawi, że będziesz otyły i bardzo niezdrowy.

Teraz możesz pomyśleć, jak spożywanie jednej łyżki masła może ci tak bardzo zaszkodzić. Cóż, że jedna łyżka masła w połączeniu z nieaktywnym i siedzący tryb życia może zaszkodzić zdrowiu w sposób, że nie można sobie nawet wyobrazić.

Rzeczywiście, zdrowie to bogactwo. Jeśli jednak nie podejmiesz tych małych kroków w swoim codziennym życiu, twoje regularne wybory mogą spowodować spustoszenie w twoim przyszłym zdrowiu. Na przykład, przejście na zdrowsze alternatywy masła to tylko mały krok w kierunku długoterminowego celu zdrowotnego. Zatrzymanie się i przeanalizowanie swojego stylu życia jest pierwszym krokiem do zrozumienia, co należy zmienić, aby żyć długo i zdrowo.

Jeśli dodajesz masło do swojego ulubionego dania lub ser do pizzy, ogranicz to do jednego razu w tygodniu. Jednak uczynienie z tego części codziennego jadłospisu to coś, z czym musisz natychmiast skończyć. Zamiast tego ciesz się wszystkim, jedz wszystko, na co masz ochotę, rozpieszczaj się, ale od czasu do czasu.

Regularne jedzenie masła na tostach jako śniadanie może spowodować poważne problemy zdrowotne, które później mogą zagrażać życiu. Więc uważaj na to, co jesz każdego dnia. Zamiast tego spożywaj masło orzechowe, twaróg lub hummus jako smarowidło do tostów. Możesz nawet zrobić zdrowe smarowidło w domu i przechowywać je w słoiku do codziennego użytku.

Nie jedz jednak niczego w nadmiarze, nawet tych zdrowszych alternatyw. Wszystko w nadmiarze może prowadzić do innych problemów zdrowotnych. Jeśli chodzi o Twoje ciało, kluczem jest umiar. Jedz wszystko, ale z umiarem.

Rozumiemy, że przestawienie się na nowe smaki lub alternatywy nie jest łatwe. Zmiana starych nawyków żywieniowych wymaga czasu i wiele wysiłku. Niemniej jednak, zrób jeden krok na raz. Pomyśl o swoim zdrowiu w przyszłości, kiedy będziesz miał ochotę się poddać i wrócić do swojego ulubionego masła. Powstrzymaj się i wybierz zdrowszą alternatywę.

12 grudnia 2021 Dieta

0 Komentarze