Joga na trawienie - 5 pozycji jogi wspomagających trawienie

29 stycznia 2022 Gotowanie

Korzyści zdrowotne płynące z jogi są znane na całym świecie. Oprócz tego, że zapewnia spokój psychiczny, może również pomóc w rozwiązaniu konkretnych problemów, takich jak problemy z kręgosłupem, podkręcić spowolniony metabolizm, pomóc spalić tłuszcz, schudnąć na brzuchu lub złagodzić dolegliwości trawienne.

To prawda! Bez względu na to, czy uległeś dużemu posiłkowi, czy cierpisz na wzdęcia, niestrawność lub zakwaszenie, joga może być wyjściem z sytuacji.

Zmniejsz swoje problemy trawienne dzięki tym pięciu pozycjom jogi.

1. APANASANA

Znana również jako

"pozę uśmierzającą wiatr" Apanasana jest prosta.

Co robiZapewnia

ulgę od wzdęć i bólów gazowych, a także poprawia trawienie.

WykonajLeżąc

na plecach, połóż stopy na podłodze, bezpośrednio pod kolanami. Zrób wdech i przyciągnij dłonie do kolan. Wydech i przyciągnij kolana do brzucha. Przytul się mocno, ale tylko do momentu, aż pozycja będzie wygodna. Kołysz kolanami z boku na bok, aby zmaksymalizować rozciąganie. Pozostań w tej pozycji przez 5-10 pełnych oddechów i zwolnij. Wykonaj tę pozycję pięć razy.

2. ARDHA MATSYENDRASANA

Znana również jako

Pół Władca RybCo

to jestCompresja

okrężnicy z prawej do lewej strony poprawia trawienie. Skręty pomagają również oczyścić układ trawienny. Przepływ krwi do narządów trawiennych jest zmniejszony, kiedy się skręcasz; nowa krew wpływa, kiedy puszczasz.

Zrób toZgiąć

lewą nogę

i umieścić lewą stopę na ziemi nad prawym kolanem. Zegnij prawą nogę i złóż ją tak, aby spoczywała na ziemi, prawa pięta blisko lewego pośladka. Przełóż prawą rękę nad lewą nogą i złap za duży palec lewej stopy. Wykonaj wdech, a podczas wydechu skręć tułów maksymalnie jak potrafisz. Obróć szyję tak, aby spojrzenie było skierowane na lewe ramię i obejmij talię lewą ręką, dłoń skierowana na zewnątrz.

3. BALASANA

Znana również jako

pozycja

dzieckaDziałanieTo

ćwiczenie jogi uciska brzuch i masuje narządy wewnętrzne. Normalizuje krążenie krwi i stymuluje układ trawienny.

Wykonaj toUmieść

się w

pozycji klęczącej na macie do jogi lub na podłodze. Kolana powinny być złączone, a pośladki powinny znajdować się blisko stóp. Zrób wydech i powoli oprzyj tułów na udach tak, by czoło dotknęło maty. Dłonie powinny leżeć na podłodze, wyciągnij ręce, aż poczujesz, że łopatki rozciągają się na plecach. Poczuj jak wydłuża się tułów i rozciąga kręgosłup.

4. SETU BANDHA SARVANGASANA

Znana również jako

Pozycja

Mostu lub "Setu Bandha Sarvangasana "

Jak to działaPozycja ta

pomaga poprawić krążenie krwi, stymuluje organy brzucha i poprawia trawienie.

Zrób toTa

łagodna inwersja jest prosta. Połóż się na podłodze z ugiętymi kolanami. Trzymaj ręce obok ciała, a stopy płasko na podłodze. Podnieś biodra i utrzymaj je w tej pozycji, aby dobrze rozciągnąć klatkę piersiową. Dla lepszego trawienia, spróbuj odmiany. Podnieś jedno biodro i utrzymaj pozycję przez pięć oddechów. Powtórz na drugą stronę.

5. SUPTA BADDHA KONASANA

Znana również jako

pozycja leżąca na

brzuchu

Jakie ma działaniePoza

tym, że

pomaga złagodzić objawy stresu i lekkiej depresji, pozycja ta stymuluje narządy jamy brzusznej i poprawia mobilność narz

ądów trawiennych.

Zrób to

Leżysz na podłodze w pozycji leżącej? Zegnij kolana, połóż stopy płasko na ziemi i zbliż pięty do pachwin. Wciśnij dłonie w podłogę obok bioder. Robiąc wydech, skurcz mięśnie brzucha i przesuń kość ogonową pod spód i w kierunku kości łonowej. Powoli pozwól, aby kolana otworzyły się i uniosły w kierunku ziemi. Rozciągnij wewnętrzną część ud i pachwiny. Złącz podeszwy stóp razem i pozwól, aby zewnętrzna krawędź stóp spoczęła na ziemi.

Tags: 5 póz jogiprzyspieszenie ospałego metabolizmustrawnośćzdrowe korzyści płynące z jogijoga na trawieniepoze jogi wspomagające trawienie

29 stycznia 2022 Gotowanie