12 porad dotyczących zdrowia i kondycji, które powinna znać każda kobieta

17 grudnia 2021 Blog

Równoważenie wymagań związanych z karierą, rodziną, drugą osobą, a czasem nawet radzenie sobie z presją społeczną, aby dobrze wyglądać lub zachowywać się w określony sposób, może być dla kobiet dość wyczerpujące. Przechodząc przez kilka etapów w swoim życiu, każda kobieta powinna stawiać swoje zdrowie ponad wszystko inne. Mimo, że "dbanie o siebie" nie znajduje się na pierwszym miejscu na liście priorytetów większości kobiet, w tym roku nadszedł czas, abyś zadbała o swoje zdrowie, kondycję fizyczną i postawiła siebie na pierwszym miejscu. W końcu wszyscy ludzie, którzy są od Ciebie zależni, mogą to zrobić tylko wtedy, gdy Ty jesteś na szczycie piramidy zdrowia i dobrego samopoczucia.

Aby pomóc kobietom w ich dążeniu do lepszego dbania o siebie, w HealthifyMe zebraliśmy 12 porad dotyczących zdrowia i kondycji, które będą przydatne dla kobiet z różnych środowisk. Porady te oparte są na informacjach zebranych z kilku źródeł i osobistych doświadczeń. Tak więc, bez względu na wiek lub ogólny stan zdrowia jest, te 12 wskazówek pomoże Ci zwiększyć szanse na lepsze zdrowie i kondycję przez całe życie.

#1 Panie, nie bez powodu nazywa się go najważniejszym posiłkiem dnia.

My, kobiety, uwielbiamy czytać o poradach dotyczących zdrowia i kondycji, ale zawsze czujemy, że nie mamy czasu, aby je honorować. Cóż, nadszedł czas, abyśmy to zmieniły. Zjedzenie śniadania nie tylko dostarczy Ci energii na resztę dnia, ale także uruchomi Twój metabolizm. Jest więc bardzo ważne, abyś wygospodarował 15 minut rano na zrobienie czegoś zdrowego i przygotowanie się na produktywną resztę dnia.

#2 Zachowaj spokój i nawodnij się

Ta wskazówka może wydawać się podstawowa, ale jest to jeden z najbardziej kluczowych kroków do zdrowego życia. Pozostanie nawodniony prowadzi do zdrowego funkcjonowania fizycznego i psychicznego. Picie dużej ilości wody w ciągu dnia jest również kluczem do utrzymania się w dobrej formie od wewnątrz na zewnątrz. Aby uniknąć odwodnienia, najlepiej jest nosić przy sobie butelkę z wodą, aby o tym przypominać. Nawadnianie się jest również kluczowe dla utraty lub utrzymania wagi, ponieważ nie tylko zmniejsza uczucie głodu, ale również pomaga jeść mniej podczas posiłków.

#3 Utrzymuj zdrową wagę

Utrata wagi to temat, który przewija się w umysłach większości kobiet. Chociaż jest to dość niepokojące, osiągnięcie i utrzymanie zdrowej wagi jest ważne dla ogólnego samopoczucia. Nadwaga może znacznie zwiększyć ryzyko wystąpienia kilku chorób przewlekłych i może obniżyć jakość Twojego życia. Dlatego najlepszym sposobem na utrzymanie zdrowej wagi jest posiadanie dobrych relacji ze swoim jedzeniem, odpowiednia ilość snu i regularne ćwiczenia.

#4 Ćwiczenie

Czy wiesz, że choroby serca są główną przyczyną śmierci wśród kobiet? Jednakże, choroba ta może być trzymana na dystans dzięki ćwiczeniom. Kobiety muszą zapewnić sobie co najmniej 30 minut ćwiczeń każdego dnia, aby utrzymać prawidłowe funkcjonowanie serca. Ćwiczenia aerobowe, takie jak chodzenie, jogging, jazda na rowerze i taniec są dobre dla zdrowia kobiet. W rzeczywistości każda forma ćwiczeń fizycznych, nawet zwykłe bieganie do sklepu spożywczego, jest lepsza niż nic.

#5 Jedz dobrze, żyj dobrze, bądź zdrowa

Jako kobiety, wiele z nas jest skłonnych do zaniedbywania własnych potrzeb żywieniowych. Możesz czuć, że musisz postawić potrzeby swojej rodziny na pierwszym miejscu lub jesteś zbyt zajęta, aby przestrzegać ustalonej diety. Musisz jednak upewnić się, że otrzymujesz wszystkie składniki odżywcze, których potrzebujesz z pokarmów, które jesz. Chcesz stosować dietę jak najbardziej zbliżoną do naturalnej. Oznacza to różnorodność świeżych warzyw, owoców, produktów pełnoziarnistych, mięsa, ryb, drobiu, niskotłuszczowych produktów mlecznych i dużej ilości orzechów. Między innymi, kobiety potrzebują dużo wapnia, aby zbudować zdrowe kości i zęby, które pozostaną mocne w miarę starzenia się. Dobrym źródłem wapnia są produkty mleczne, ziarna, zielone warzywa liściaste, tofu i kapusta.

#6 Dwa najważniejsze minerały, których potrzebuje każda kobieta

Oprócz wapnia, cynk i magnez to dwa inne minerały, które są najbardziej potrzebne organizmowi kobiety. Spożywaj Cynk, ponieważ niedobór tego minerału upośledza układ odpornościowy, co skutkuje przerzedzeniem włosów i trądzikiem. Magnez, z drugiej strony, jest najbardziej niezbędny, ponieważ pomaga w zasypianiu, zdrowiu kości, a także może pomóc w łagodzeniu objawów przedmiesiączkowych, niepokoju i migren.

#7 Zbuduj krąg wsparcia

Wiele badań pokazuje, że kręgi społeczne przyjaciół i rodziny zwiększają prawdopodobieństwo przetrwania problemów zdrowotnych, podnoszą poziom szczęścia, a nawet pomagają żyć dłużej. Najlepszym sposobem na zbudowanie kręgu wsparcia jest bycie częścią kręgu wsparcia kogoś innego. W ten sposób będziecie mogli być dla siebie nawzajem wsparciem. Krąg wsparcia można też zbudować, angażując się w wolontariat. W ten sposób poznaje się nowych ludzi i zawiera nowe przyjaźnie. Pomaganie może być tak proste, jak odbieranie dziecka przyjaciela ze szkoły lub nawet odwiedzenie starszego sąsiada na kawę.

#8 "No ka matlab no hota hain"

Jak mówi Amitabh Bachan w filmie "Pink", "No means No!". Wiele razy kobiety próbują robić wszystko, o co wszyscy je proszą i stawiają się pod absurdalną presją, próbując być osobą "go-to" dla wszystkich. To nie jest zdrowe i nie jest praktyczne. Musisz nauczyć się mówić "nie", nie czując się z tym źle. Im wcześniej nauczysz się to mówić, tym lepsze będzie Twoje zdrowie. To może być tak proste, jak mówienie "nie", gdy masz plany, aby uderzyć siłownię po pracy i jesteś poproszony, aby pozostać z powrotem późno w biurze. Musisz zawsze pamiętać, aby nadać priorytety i zrównoważyć swoje zdrowie i kondycję ze wszystkim innym, co się dzieje. Więc, nie bój się powiedzieć "Nie".

#9 "Dziś nie będę się stresować różnymi rzeczami"

Mantra, którą każda kobieta powinna sobie powtarzać to "Dzisiaj nie będę się stresować różnymi rzeczami". Nieważne na jakim etapie życia jesteś - córka, matka, babcia - na każdym etapie życia kobiety są postrzegane jako żonglujące kilkoma rzeczami naraz, co prowadzi do presji, która jest zbyt trudna do udźwignięcia. Wiemy, że znalezienie czasu na relaks może być nie lada wyzwaniem. Jednak znalezienie czasu na kilka minut dziennie, aby się zrelaksować i odzyskać perspektywę to coś, co jest zalecane przez wiele badań. To może być ty huśtawka przez godzinną sesję jogi lub nawet zrelaksować się czytając swój ulubiony magazyn.

#10 Regularne badania kontrolne

To jest jeden punkt, że nie możemy podkreślić wystarczająco dużo na! Badania przesiewowe są ważnym sposobem, aby pomóc rozpoznać problemy w organizmie - czasami nawet zanim pojawią się jakiekolwiek oznaki lub objawy. Nawet jeśli czujesz się dobrze, wczesne badania kontrolne i przesiewowe mogą nie tylko wykryć oznaki poważnych chorób i schorzeń, ale także zwiększyć szanse na ich wyleczenie lub skuteczne leczenie. Dlatego zalecamy, abyś co roku umawiał się na badania kontrolne u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, aby pozostać po bezpieczniejszej stronie rzeczy.

#11 Sen rozwiązuje wszystko

Sen jest jedną z najlepszych rzeczy, które kobiety mogą dostać z wszystkich ruchliwych harmonogramów, gotowania i biegania wokół robią. Dla produktywnego dnia w domu, lub w pracy, lub nawet na siłowni, konieczne jest, aby uzyskać dobry sen w nocy. Niewystarczająca ilość snu nie tylko obniża twoją produktywność, ale także wpływa na stan psychiczny i fizyczny twojego ciała oraz ogólne samopoczucie. Podczas gdy 8 godzin może być luksusem, minimum 6-7 godzin jest niezbędne. Tak więc, upewnij się, że te godziny są w zegarze.

#12 Ostatecznie, wszystko zależy od Ciebie!

Jedną z najlepszych porad dotyczących zdrowia i kondycji dla kobiet jest znalezienie czasu dla "tylko dla siebie". Szczęśliwa i zdrowa kobieta jest o wiele bardziej napędzana niż ta zestresowana. Czas, który bierzesz dla siebie powinien być wypełniony tym, co chcesz i rzeczami, które chcesz robić, a ty masz prawo decydować i dyktować. Codzienna dawka zaledwie 10 minut dla siebie jest jednym z wielu zdrowych nawyków, które możesz robić każdego dnia, a które pozwolą Ci czuć się najlepiej.

Podsumowanie

Zdrowie i sprawność fizyczna kobiet to dwa ważne aspekty życia dla pań na całym świecie. Nikt nie może nie doceniać korzyści, jakie można uzyskać jedząc dobrze, ćwicząc dobrze i spokój i harmonię, które przynosi do umysłu i ciała. Podczas gdy nie ma szybkiej recepty na zdrowe ciało, te proste wskazówki dotyczące jedzenia pożywnych posiłków, nawadniania organizmu, odpowiedniej ilości snu i ogólnie - dbania o siebie, są najlepszymi sposobami dla kobiet, aby uzyskać formę fizyczną i psychiczną. To wymaga czasu, bez wątpienia, ale przy odrobinie planowania i motywacji, wyniki mogą zmienić życie. Mamy nadzieję, że namówiliśmy Was do tego, abyście zaczęły i bardziej zadbały o siebie, bo drogie Panie, "Nadszedł Czas".

17 grudnia 2021 Blog

0 Komentarze